Az evangélium öröme betölti azok szívét és egész életét, akik találkoznak Jézussal. A keresztény hívekhez szeretnék fordulni, hogy meghívjam őket egy olyan új evangelizáló korszakra, amelyet az öröm jellemez.
(Ferenc pápa: Evangélium öröme)
HIRDETÉSEK
Május nagy eseménye a bérmálkozás volt, a júniusé az elsőáldozás lesz…
Az előttünk álló programokról alábbiakban olvashattok részletesen.
Liturgikus ünnepek:
Május 10-én 14 helvéciai fiatal részesült a bérmálás szentségében. Szép ünnep volt, kiáradt a Szentlélek. Két héttel később megünnepeltük pünkösdöt is, ezzel lezárult a húsvéti időszak, elkezdődött az évközi idő.
Az elsőáldozás most vasárnap, június 7-én, Úrnapján lesz a fél 11-es szentmise keretében (ezen a napon nem lesz 8 órakor szentmise). 14 gyermek először veszi magához az Oltáriszentséget. Előtte szombaton pedig először részesülnek a bűnbocsánat szentségében, imádkozzunk értük.
Az iskolaév lezárultával hálaadó szentmise lesz június 21-én fél 11-kor. Várjuk a gyermekeket, családokat!
Adjunk hálát érsek atya 50 éves papi szolgálatáért, ünnepeljünk vele: aranymiséjét a kalocsai székesegyházban június 27-én szombaton 10 órakor, a kecskeméti Nagytemplomban június 28-án vasárnap fél 11-kor tartja.
A zenés-csendes szentségimádás Helvécián június 28-án lesz a fél 11-es szentmisét követően.
Közösségek:
Június végén, 29-én kezdődik a hittanostábor, adományokkal, imával támogathatjuk az ötnapos rendezvényt.
Katolikus közösségeinkről további információ az alábbi linken érhető el: Közösségek | Helvéciai Közösségek (helveciaikozossegek.hu).
Karitász:
A májusi ruhabörze nagyon sikeresnek bizonyult, júniusban nagyobb esemény nem várható karitatív téren. A Karitász-ház a nyár folyamán is nyitva lesz a szokott időben.
A felajánlások kiszállítása folyamatos, bármilyen felajánlást (étel, ruha, bútor, munka) továbbra is örömmel közvetítünk, keressétek Marton Ferencet.
Közbenjárás:
Szeretettel várunk imaszándékokat az alábbi linken: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdLfMMb7yOqAyXvP6KolFcy8uOeo_HGY8Yiwp7KiSVzom0qAg/viewform?usp=sf_link
Közösségünk vállalja, hogy egy hónapon keresztül imádkozik minden szándékért. A kedd esti 9 órai közbenjárási alkalmakra szeretettel látunk bárkit, szívesen meghallgatjuk őket, imádkozunk értük, szeretteikért.
Köszönjük az 1%-ok felajánlását a Flüei Miklós Alapítvány nevében.
Kitartást az iskolaév utolsó napjaihoz, boldog vakációkezdést!